Vin Vinum Vinotéka Stáčecí chladničky E-shop Blog O nás Kontakt


Jsme milovníci vína, kteří na svých cestách poznávají nové kraje a s nimi spojené vinařské oblasti. A při té příležitosti samozřejmě ochutnáváme místní vinařské produkty a ty nejlepší si s sebou vozíme domů. Po delším zvažování jsme se rozhodli sdílet s vámi své zážitky, a to jak z poznávání regionů, tak z poznávání vinařských oblastí a jejich produktů.

V první fázi jsme se zaměřili na námi velmi oblíbenou oblast Francie, Burgundsko. Burgundsko nebo též Burgundy (francouzsky Bourgogne (Burgoň) frankoprovensálsky Borgogne) je bývalý francouzský region, jenž spojoval čtyři departementy: Yonne, Côte-d’Or, Nièvre a Saône-et-Loire. Od roku 2016 byl spolu s regionem Franche-Comté sloučen do nového regionu Burgundsko-Franche-Comté. Je to oblast, kde se na severu setkáte s vynikajícími červenými víny z odrůdy Pinot Noir a v jižní části s bílými víny z odrůdy Chardonnay. Na jihu celé oblasti se setkáte s červenými víny z odrůdy Gamay, která jsou známa pod názvem Beaujolais.

Právě všechna tato vína vám nabízíme v naší vinotéce, ale i v našem e-shopu. Vína jsou přímo od vinařů z jednotlivých oblastí, kteří zaručují vysokou kvalitu nabízených vín. Snažíme se osobně vždy zvolit taková vína, aby byla dosažena vysoká kvalita za přijatelnou cenu.

Nezbývá vám, než je ochutnat.

Jana a Olda